Deti nesmú umierať

Autor: Marek Stanko | 25.6.2017 o 12:37 | Karma článku: 11,55 | Prečítané:  4452x

Malá nepozornosť a život človeka je obrátený na ruby. Otázky bez odpovedí, bolesť v srdci, strata milovaného človeka. 

Nešťastia, pohromy, bolesť ... Aj to je súčasťou našich životov. Ak nás postihne akákoľvek negatívna udalosť, kedy prídeme o niekoho blízkeho, je to vždy nesmierne ťažké a bolestivé. V Nitre sa vo štvrtok večer stala nehoda, pri ktorej osobné auto zrazilo mamu s chlapcom. Toho sa však napriek enormnej snahe zachrániť nepodarilo a v piatok v nemocnici zomrel. Mal len 11 rokov. Z rôznych dôvodov sa má táto strašná tragédia dotýka aj osobne. Neustále sa pýtam, prečo sa takéto veci dejú, prečo musia ľudia zomierať pri takýchto nehodách a rôznych nešťastiach a prečo tak mladý? Na tieto otázky asi odpovede nie sú. Nech je naša životná filozofia a vyznávanie životných hodnôt akékoľvek, otázniky v našich mysliach na dané odpovede zostanú navždy.

Deti. Nevinné stvorenia s celou budúcnosťou pred sebou. Sekunda nám dokáže zmeniť celý život. Úsmev, jamky v jeho lícach, strohé odpovede na otázky o škole a kariéra hokejistu pred sebou. Tvrdohlavosť pri písaní domácich úloh, jemný „salámizmus“, málo vecí ho dokázalo rozhodiť.  Všetko je to v okamihu preč. Stačí malá nepozornosť, trocha zaváhania a ľudské životy sa strácajú.

V tomto svete, kde sa neustále naháňame, stresujeme, dokážme sa aspoň na chvíľku zastaviť a popremýšľať, objať svojich blízkych, usmiať sa na druhých, stráviť čas s milovanými, pretože v určitom momente  môže byť neskoro.

Každá strata milovanej osoby bolí, o to viac, ak ide o človeka, ktorý má celý život pred sebou. Buďme opatrní, ohľaduplní, radšej meškať a ísť bezpečne, ako v stotine sekundy negatívne zmeniť životy druhých ľudí.

 

Samko, odpočívaj v pokoji

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.


Už ste čítali?