Pán premiér, tlieskam Vám...

Autor: Marek Stanko | 12.12.2014 o 21:51 | (upravené 13.12.2014 o 7:07) Karma článku: 14,71 | Prečítané:  19212x

Ďakujem, za Vaše cestovanie zadarmo. Nie za to, že by ste vymysleli niečo svetoborné. To sa Vám už dlho nepodarilo. Ale za to, že ste dokázali zaplniť vlaky na úkor nás občanov, ktorí si platia dane, ktorí cestujú za plnú sumu, aby sa báli, či stihnú vlak alebo nebodaj si sadnú.

Vlastne ste niečo svetoborné aj vymysleli. Niečo asi prvé na svete. Ale tým by som sa nepýšil, pretože doteraz, keď si o nás niečo niekde mysleli, tak teraz si to myslia určite.

Bod 1

Z pohľadu cestujúceho, ktorý si zaplatí plnú sumu, aby sa bál, že nestihne vlak, pretože Vaše lístky zadarmo, pardón, zabudol som to dať do úvodzoviek, „zadarmo“ je ešte potrebné vytlačiť, čo brzdí normálnych platiacich občanov, že sa obávajú o stihnutie daného vlaku, keď utekajú z práce, kde mesačne zarobia tak 400 eur.

Bod 2

Keď už si niektorí vystoja radu a po dlhom pracovnom dni sa tešia na cestu domov, ešte nevedia, že vlastne si ani nesadnú, pretože sa cítia ako v Indii, kde je plný vlak a aj rušňovodič musí byť zamknutý, aby mu náhodou niekto nesadol na jeho kreslo za „volantom“. Pri poslednej ceste som stál 30 minút. Nie je to nič, to viem, ale ide o princíp, že sa niekde stráca vďaka vášmu populistickému rozhodnutiu spravodlivosť.

Bod 3

Z pohľadu zamestnancov železníc. Inokedy, keď si pani za okienkom stihla vyčistiť nechty po vyberaní zemiakov, prípadne si ich obhrýzať, teraz majú čo robiť, aby ich nejaký nahnevaný cestujúci nevytiahol cez to malé „bufetové“ okienko a nevysvetlil im svoje momentálne rozpoloženie (tu Vám tlieskam, že ste nielen naplnili naše schátrané prázdne vlaky, ale ten plat, čo majú pracovníci, majú ozaj zaslúžený, pretože si nestihnú ani prečítať niečo o Vás v nemenovanom denníku)..

 

Keď som naposledy cestoval, sprievodca mi vravel, že za danú cestu z bodu A do bodu B už mal dávno cestujúcich štiknutých, ale teraz pri tejto vyťaženosti bol iba v druhom zo štyroch vagónov. (opäť tlieskam, plní si svoju prácu na 138% a nemá čas si ani oddýchnuť, aby ten jeho „milionársky“ plat nebol ťarchou našej spoločnosti len tak za nič).

Pán premiér, PS 1, PS 2 a PS3 pre Vás. Vystúpte z Vašej limuzíny so šoférom a keď už ste spravili takéto rozhodnutie z brucha, tak si aspoň vyskúšajte, aký dopad to má na nás, obyčajných občanov, ktorí sa Vám skladajú na Vaše nenažrané bruchá, dedičstvá Vašich detí, domy, byty, autá, chaty. Ale myslím, že takú odvahu by ste nenabrali len tak si sadnúť do nejakého vlaku, keď sa kvôli Vašim rozhodnutiam búria študenti a dôchodcovia, ktorí by vlastne mali byť ticho a cestovať „zadarmo“....

Idú Vianoce, odporúčam sadnúť do vlaku od 21. decembra do 23. decembra zo všetkých smerov, hlavne z Vašej Bratislavy do našich „sedliackych“ oblastí... Šťastnú cestu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Zbohom, Praha. Hľadá sa nová Krnáčová

Primátorka prichádzala s nádejou na zmenu. Odchádza ponížená.


Už ste čítali?