Pán Paška, nehryzie Vás náhodou svedomie?

Autor: Marek Stanko | 16.11.2014 o 11:00 | Karma článku: 9,66 | Prečítané:  1526x

Asi najsledovanejšou správou popri komunálnych voľbách, ktoré prebehli v sobotu na Slovensku a každým rokom potvrdzujú, že ľudia nemajú záujem o veci verejné, sa stalo odstúpenie Pavla Pašku z pozície predsedu NR SR. 

Oznámil to v košickom štábe Richarda Rašiho po jeho víťazstve v komunálnych voľbách. Ako dôvod pán Paška uviedol, že si nenechá rozvracať rodinu a nechce, aby politiku robili anarchisti z ulice. Ak myslel tých nespokojných občanov, ktorí prišli protestovať a dožadovali sa jeho odvolania, tak potom som anarchista aj ja. Aj keď som sa osobne protestu nezúčastnil. Ak myslel iných anarchistov, nemal by zabúdať na svojich anarchistických kolegov z radu NR SR.

 

Vlnu nevôle rozvírila kauza piešťanského CT. K tomu prípadu už nie je potrebné dodať nič, avšak nie je skutočný dôvod odstúpenia svedomie pána Pašku? Po dlhých rokoch v politike si musí byť človek vedomý, že táto práca je neustále sledovaná a každá chyba je zaznamenaná, je náročná na psychiku, na zvládanie vecí v záujme občanov a hlavne na súdržnosť rodiny. Rodina je to najzákladnejšie pre dosiahnutie ľudského šťastia, avšak až teraz, po toľkých rokoch v politike sa miera únosnosti a urážania jeho osoby a rodiny preniesla ponad jeho hlavu?

 

Odstúpenie je iba jeho rozhodnutie, ale dôvod mohol zvážiť trošku rozumnejší. Lebo hádzať to na iných je maximálne alibistické.

 

Na druhej strane, pre potrebu objektívnosti, by sa mal zachovať ako chlap aj pán Uhliarik a tiež zvážiť svoj odchod z parlamentu za jeho predražené zmluvy s nájmom prístroja CT za jeho ministrovania.

 

„Za ušami“ majú viacerí a je iba na nás občanoch, čo komu dovolíme, aby sme sa nemuseli báť o svoju budúcnosť. Ak je toto krok k výmene starej gardy v parlamente, potom ostáva už len dodať : „Len tak ďalej ...“    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?