Kto vládne svetu ?!

Autor: Marek Stanko | 16.10.2014 o 1:09 | Karma článku: 4,55 | Prečítané:  1198x

Honba za peniazmi, úspechmi a strácanie zdravého rozumu. 

Každý deň sa udeje niečo také, pričom normálne ostane človeku rozum stáť. Veci, ktoré sme si niekedy mysleli, že sú len v rovine sci-fi, prípadne, že sa môžu udiať, iba ak ich sem donesú naši „mimozemskí priatelia“. Avšak, čo sa v dnešnom svete deje, to už hraničí s dávkou špinavosti, nepoznania vlastného brata s vidinou čistých peňazí, korupcie a hyenizmu, ktorí tvoria ľudia bez chrbtovej kosti.

 

Systém našej „banánovej“ republiky pozná asi každý. Už od základne dochádza k chybám, ktoré sa časom nielen neriešia, ale na seba kumulujú a vytvárajú čoraz väčšiu a rýchlejšie sa valiacu guľu, ktorá jedného dňa zničí ľudstvo so všetkým, čo k nemu patrí. Chudoba a bieda v našej krajine je známa široko-ďaleko vo svete, kde našu vlasť ako odraz reality prezentujú zahraničné média s obrázkami a komentármi Luníku IX., čo znásobuje pocit istoty a totálneho presvedčenia zahraničných ľudí, že my na tom Slovensku ozaj asi žijeme za opicami, s drevenými lyžicami a latrínami na každom jednom dvore.   

 

O minimálnej mzde, o sociálnej a zdravotnej starostlivosti ani nehovoriac. Ak Vás niečo trápi a chcete sa uprednostniť v zozname čakateľov, taký malý finančný príspevok nie je nikdy zlý. Ale ak Vás aj s „príplatkom“ súrne objednajú tak o 3 mesiace, pretože zoznam takýchto čakateľov je pridlhý, je to choré. Kamarát, ktorý bol v Taliansku mi povedal, že tvorba alkoholu vo forme páleníc, ako to funguje u nás, je tam zakázaná a voľnú cestu v tomto prípade má štát. U nás keby to naši „všadeboli“ a „všetkovedeli“ z parlamentu uzákonili, tak nastane horšia anarchia ako na Ukrajine. Ale za nízke platy a sociálnu situáciu sa nevie postaviť nikto z nás.

 

Na dané témy sa mi už rozčuľovať nechce. Iné som chcel. Vďaka takémuto „systému“ nielen u nás, ale aj vo svete sa postupne prestanú robiť určité veci, ktoré ľudia robia pre svoju radosť, pre pocit odvďačenia sa, jednoducho pre to, že to majú radi a aspoň niečo ich napĺňa.

 

Ten, kto videl kvalifikačný zápas našej „21“ s rovesníkmi z Talianska o postup na ME v Česku, určite bude vedieť, o čom chcem písať. Presne v tomto zápase sa ukázalo, kto vládne svetu. Aj v prírode to býva tak, že silnejší jedinec si dokáže ochrániť nielen svoje teritórium, ale dokonca získať priestor aj toho druhého. Dnešná doba je náchylná k rozhodovaniu v dôsledku peňazí, trhovej sily, majority v rôznych činnostiach.

 

Bolo mi našich chlapcov ľúto, keď som videl ako 20-roční chlapi plačú. Toto dokáže pochopiť len niekto, kto niečo robí so srdcom. Každý si myslel, že naši budú pre Taliansko ľahkým „sústom“. Lenže v priebehu hry, keď naši začali hrýzť a šli všetci jeden za druhého za svojim vysnívaným a spoločným cieľom, zasiahla „iná sila“. Tou silou sa urobil Pán rozhodca Steve McLean zo Škótska, podotýkam Pán s veľkým P, ktorí určite pochopil, že väčší prínos na ME prinesú hráči Squadry Azzury. Veď ide o marketing vďaka lobbingu a predsa len si páni z UEFA môžu naplniť vrecká. Veď čo by mali z takej malej krajiny ako sme my. Ak toho nebolo dosť vo forme vylúčenia pre nášho hráča, pán rozhodca to zaklincoval neodpískaním JASNÉHO pokutového kopu, vďaka ktorému (samozrejme rátam s premenením) by naši hráči postupovali na ME. Tá beznádej, kedy nemôžete nič urobiť, tie pocity, kedy zisťujete, že tri roky tvrdej práce, každodenného tréningu pre splnenie určitého cieľa, bolo nanič. S8m hrám futbal, samozrejme, nie na takej úrovni ako naši chalani, ale presne viem pochopiť, čo s Vami narobí takýto „frajerík“, ktorý si myslí, že on je všetko a môže všetko. Nech si každý obuje kopačky, tenisky, chytí do ruky raketu alebo basketbalovú loptu a vyskúša si, aké je to ísť hlavou proti múru. Neprajem to z vlastnej skúsenosti nikomu a po zhliadnutí tohto zápasu to určite pochopili viacerí.

 

Kde je spravodlivosť? Kde je duch fair-play? Kto nám vynahradí tú snahu a hodiny a hodiny tréningu do úmoru? Nikto. Pretože pre niekoho sú to len čísla dresov, ktoré im prinášajú milióny na ich jachty, vily a dovolenky. Nečudujme sa, že o pár rokov zaniknú futbalové mužstvá na dedinách, a tým pádom futbal a šport všeobecne.

 

PS. Nie sú deti a aj keď sú, nemajú žiaden vzťah a záujem.

PS 1. Ten, kto to bude robiť so srdcom a pre radosť, nebude mať viac nervy na to, aby sa pozeral na podobné veci, ktoré ešte sám môže zažiť.

PS 2. Ak zanikne šport na dedinách, je po reprezentácii, pretože veľká väčšina hráčov pochádza z liahne dedín. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Zbohom, Praha. Hľadá sa nová Krnáčová

Primátorka prichádzala s nádejou na zmenu. Odchádza ponížená.


Už ste čítali?