Naša krajina bude najkrajšia v Európe

Autor: Marek Stanko | 18.12.2013 o 14:14 | Karma článku: 8,01 | Prečítané:  674x

Zas a znova ma naši páni poslanci dokázali pobaviť. Keby som ich nepoznal, povedal by som, že by sa viacerí uživili v nejakých zábavných reláciách alebo ako zabávači, ktorí by získali slávu, ktorú teraz nemajú. Mám rád humor, ale zase odtiaľ-potiaľ.

Blížia sa Vianoce a páni poslanci sa asi rozhodli, že sa kvôli týmto sviatkom nebudú zaoberať dôležitými, zdĺhavými problémami, ktoré by museli riešiť ešte v čase ich dovoleniek, lyžovačiek, posedenia pri krbe na chatách, ktoré samozrejme sú napísané na ich deti a podobne. Preto „zaviedli“ ďalší populistický a hlavne nezmyselný zákon, ktorý hovorí, ak si chce občan v hmotnej núdzi zachovať právo na dávky, musí odpracovať určitý počet hodín na aktivačných prácach v obciach a mestách.

 

Prvý zádrheľ – ak im obec tieto práce poskytne, musia ich prijať, inak majú po určitej sume. ALE, ak im prácu obec neposkytne, na dávky im nikto nesiahne. Už vidím to vyhrážanie starostom a primátorom, aby „mlčali“ o práci a každý bude spokojný. Práce ako zametanie, natieranie plotov, úprava zelene, dozor na školách. Sám sa bojím, na základe čoho budú priraďovať ľudí k jednotlivým prácam, pretože robiť dozor v škole je určite spojený aj s rizikom „vypožičania“ si školského majetku a vybavenia. Nájdu sa u nás všeliaké typy ľudí.

 

Zádrheľ číslo 2 – vytvoria 840 miest pre koordinátorov, ktorých zamestná Úrad práce a budú mať na starosti týchto pracujúcich. Alebo tých opierajúcich sa o metly, lopaty. Samozrejme, toto bude financované zo štátneho rozpočtu, aj keď s tým nepočítali. Nič nové u nás. Na druhej strane, kto z vás by žiadal tento post? Ja určite nie.

 

Zádrheľ číslo 3 – Ak je v regióne alebo v obci veľká nezamestnanosť, tak potom chcem vidieť, ak sa prihlási o prácu keď len 500 spoluobčanov, kto im tú prácu vymyslí a hlavne aká to bude práca. To budú môcť trávu kosiť nožnicami, zametať zubnými kefkami, hrabať detskými hrabličkami do piesočku a ďalšie iné aktivity. Zároveň náklady vzniknú na kúpu materiálneho zabezpečenia, čo určite padne na hlavu obciam, ktoré už teraz majú dosť svojich problémov, najmä, keď sa každý rok krátia podieľové dane.

 

Zádrheľ číslo 4 – Dotyčná osoba bude musieť opracovať 32 hodín za MESIAC. Fúú, šak to budú narobení tak, že ďalší mesiac už do práce neprídu. Ak si to prepočítam, úplne kľudne príde človek na jednu hodinu denne, niečo pohrabká, pozametá a hopsa do krčmičky a iných aktivít. Tento systém sa moc nedotkne ani ich ani našej spoločnosti.

 

 

Na záver, nápad to nie je zlý. Ale treba sa vždy zamyslieť nad účinnosťou a vykonateľnosťou zákonov, ktoré naši páni poslanci (teda momentálne strana SMER) prijímajú. Lebo pri tomto probléme je opozícia proti. Odvolávajú sa na porušenie práv občanov. V našej krajine sa navrhne zákon, príjme sa, ale je ďalších 10 spôsobov, ako sa tento zákon da obísť. A problémy a starosti nastanú určite aj teraz. Uvidíme koľko sa zákon udrží ...Ale hlavne, že budeme najkrajšia a najčistejšia krajina v Európe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Techniku zo základne v Dolnej Krupej žiada ministerstvo vrátiť

Čo robia Noční vlci v Dolnej Krupej.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: V RTVS môže byť ohrozené vysielanie správ

Ľudia v spravodajstve končia, spor o verejnoprávnosť pokračuje.

ČESKÝ ZÁPISNÍK

Zbohom, Praha. Hľadá sa nová Krnáčová

Primátorka prichádzala s nádejou na zmenu. Odchádza ponížená.


Už ste čítali?