Aký nezmysel bude nasledovať ďalej?

Autor: Marek Stanko | 3.12.2013 o 21:22 | Karma článku: 11,36 | Prečítané:  1460x

Znechutený. To je presne výraz, ktorý ma momentálne charakterizuje. Dosť, že žijeme v republike, kde poriadok nastoluje polícia ako pri verejných protestoch, v krajine, kde osobnosť človeka a ľudská dôstojnosť je na posledných miestach hodnotových rebríčkov. V štáte, kde nie je nič cudzie, kde sa kradne ako na bežiacom páse a bohatí sa vysmievajú chudobným, že ako sa oni majú dobre. Ale začať vytvárať nezmyselné zákony voči ľuďom, ktorí majú akú takú záľubu či vzťah k určitým veciam.

Hovorím o pripravovanej novele zákona a zbere húb. Lepšie povedané o zákaze zberu húb. Áno, ich zákon je skôr mierený voči ľuďom. Pretože, ako povedalo ministerstvo pôdohospodárstva, ľudia berú z prírody príliš veľké množstvo hríbov a kšeftujú s nimi. A oni sa to chystajú zatrhnúť. Ach, naša vzácna matka príroda. Niečo nám vytvorí, ale naši poslanci so „zelenými“ srdciami to chcú zakázať zberať. Nuž, to povedia tí s tými platmi, aby človek čo nazbiera pár hríbov, ich nemohol, keď už aj tak, predať za pár eur. Môže sa ale stať, že na tento nezmyselný zákon nadviažu daňou z predaja húb. Aby to predsa len mali poistené.

 

Aj tak nechápem, ako budú chrániť lesy a hríby pred zberačmi a ako budu vyhodnocovať či máte v koši všetky huby, čo ste našli alebo ste ich tam polovicu nechali. Haha.. Musím sa smiať. Nuž, ale poslanci zakrývajú vážne problémy takýmito nezmyselnými somarinami, ktoré ani zákonom nemôžem nazvať. Veď kto by sa zaoberal otázkami zamestnanosti, školstva, mladými ľuďmi a podobne. Zachvílku zavedú daň z otvorených okien a ak ich zavrieme dajú nám pokutu. Hovoriť budeme môcť len v sprievode policajtov, dýchať budeme môcť každú 4 sekundu.

 

Ani sa nečudujem, že dôležité veci, ako je zmrazenie platov poslancov či sprísnenie zverejňovania majetkových priznaní poslancov alebo obmedzenie hromadenia mandátov, sa k nim ani nemôžu dostať, lebo majú plné ruky práce s nezmyselnými zákonmi, ktoré iba obmedzujú slušných ľudí.

 

 

Nuž, milí hubári, nebuďte prekvapení, ak pri odchode z lesa na Vás spoza stromu vyskočí horár alebo policajt prezlečený za červenú karkuľku, aby zistil všetko, čo potrebuje. Sme ozaj štátom neobmedzených možností...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?