Povedzme si to otvorene

Autor: Marek Stanko | 25.11.2013 o 17:32 | (upravené 25.11.2013 o 17:40) Karma článku: 7,81 | Prečítané:  765x

V posledných dňoch, presnejšie hneď po skončení 2. kola volieb na župana VÚC, každý deň, každú chvíľu, takmer v každom médiu je reč o Mariánovi Kotlebovi. Pustím správy – je tam Kotleba, zapnem internet – je tam Kotleba. Ako sa hovorí, bojím sa už aj dvere otvoriť. Áno, jeho víťazstvo je prekvapivé a šlo do sveta. U nás sa tiež vedú debaty o tom, že prečo, ako, kto je za neho, kto je proti nemu a podobne. Jediné čo však je isté, že voľby vyhral legitímne a demokratickým spôsobom.

Neprajníci a ľudia, ktorí sa obávajú o jeho novú funkciu a reakciu ako to všetko bude a ako to dopadne, sú pobúrení  Ja si však myslím, že aj napriek jeho bohatej minulosti, povahe, neznášanlivosti voči iným rasám a iným veciam, ktoré ho preslávili, v tejto funkcii nebude mať možnosť na realizáciu vecí spojených s jeho presvedčením. Je to funkcia, ktorej vykonávanie vychádza aj z Ústavy SR a taktiež platných zákonov v našej krajine. Do akej miery a ako bude riadiť BBSK je otázne. Uvidíme za pár dní, týždňov, mesiacov.

 

Chcem sa však zamerať na udalosť, ktorá vyvolala dosť veľkú reakciu na Slovensku. Teda jeho víťazstvo. Moja otázka znie . „Prečo“? Pretože situácia v našej krajine je taká, aká je. Máme nízke platy, zlé cesty, nezáujem a bezohladnosť poslancov, ktorí sa hrajú na vlastnom piesočku. Netreba hľadať hlúpe a zbytočné príčiny, ako hľadajú politické strany. Každý hádže vinu na každého, ten môže za to, ten za to. Jedno je isté a povedzme si to otvorene. Môžu za to všetky politické strany, každý jeden poslanec, ktorý sa snaží riadiť štát už od revolúcie. Všetci sú tam takmer 20 rokov. Mali dosť času a možností na zmenu, zlepšiť kvalitu života nás občanov. Len znova sa iba prizerali, vyhovárali, hádzali vinu na druhých. Kradli, rodinkárčili, podplácali, brali úplatky. A k zmene nedošlo.

 

Tak sa potom nečudujme, že ľudia zobrali voľbu do vlastných rúk a zvolili si toho, kto možno niečo urobí. Je to opäť otázne, ale ľudia veria, že zmena niekedy prísť musí. Tak neriešme, kto vyhral a prečo, ale riešme či to nie je prvá lastovička, ktorá môže spustiť proces zmien. Víťazstvo Kotleburozdúchalo ohne aj v strane SMER a Róbert F. Ho nesie ešte ťažšie ako prehru Flašíkovej – Beňovej. Teraz sa ukáže, za aké špagátiky bude musieť zatiahnúť. Lenže aj tak to nič nezmení. A jeho sklamanie bude trvať ďalej. Obáva sa asi toho, že už druhý kraj nepatrí jemu. Ako sa hovorí, príde na psa mráz.

 

 

Nech už sú reakcie akékoľvek, občania hlavne BBSK veria, že ich zvolený kandidát a nový župan prinesie príliv zmien, optimizmu, lepšieho vývoja a kvality. V budúcnosti môžme očakávať Kotlebovu kandidatúru na poslanca do parlamentu. Aký to bude mať vplyv na našu krajinu a naše životy uvidíme neskôr. Len treba dúfať, že zmena príde a nájde sa viac ľudí, ktorí budú mať „nezaujaté“ myslenie a snahu s našou krajinou niečo urobiť. Tak nerobme unáhlene závery ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?