Čo bude so Slovenskom ?!

Autor: Marek Stanko | 13.11.2013 o 14:27 | Karma článku: 14,15 | Prečítané:  1050x

Skončilo sa prvé kolo volieb do VÚC a o všetkom sa rozhodlo. Teda o všetkých poslancoch v jednotlivých samosprávach. Jedine o niektorých županoch sa bude rozhodovať v druhom kole. Či dopadli voľby dobre, či zle, je na mienke ľudí. S istotou však môžme povedať, že Slovensko ostane opäť červené. Veď sú ľudia, ktorí neustále zvdihnú obe ruky za Róberta F. A pritom ho nikto vlastne ani nevolí. Lenže približne 40% nie je nikto. A tu nastáva problém. Tieto „regionálne“ voľby nie sú o jednotlivých poslancoch, ale sú o stranách, resp. strane SMER. Či to bude opäť valcovať nie len v parlamente, ale i v samosprávach. A to sa aj stalo. Opäť budú možnosti a dôvody na korupciu, rodinkárstvo, preferovanie tej – ktorej obce či mesta, samozrejme, podľa toho aký „kabát“ má oblečený starosta či primátor. Lenže takto to ďalej nejde...

Zaskočila ma správa o tajfúne na Filipínach. Keď som videl tie spustošené miesta, tie nevinné ľudské pohľady, smútok a beznádej v ich očiach, nebolo mi všetko jedno. Môžme si povedať, že buďme radi, že takéto nešťastia sa nedejú u nás. Ale u nás sa dejú úplne iné veci, mnohokrát postavené na hlavu. A to nemáme hurikány, tajfúny, povodne, zemetrasenia, sopky a iné prírodné katastrofy, ktoré ničia ľudské životy. Ale my sa ničíme sami. Choré.

 

Čítal som správu, že mladý hokejista dostal 8 rokov väzenia za kopnutie do policajtky. Za kopnutie do kolena. Áno, je to útok na verejného činiteľa. Avšak – 8 rokov? Sú ľudia, ktorí zabijú človeka, malé dieťa, svoju ženu a dostanú oveľa menej. A to ich ešte pustia skôr za dobré správanie, prípadne chyby v súdnom procese. Ako to bolo nedávno v prípade „bankomatovej mafie“. Lebo pán sudca zabudol na predĺženie väzby. Mladík bol pod vplyvom alkoholu a určite ľutuje, čo sa stalo a čo urobil. Lenže tento systém je chorý.

 

Novela zákona o čipovaní psov. Už je dávno zrušená. Vznikla určite len preto, aby si nejaký odborník na „zvieraciu ríšu“ naplnil vrecká. Ako je to u nás zvykom. A keď si páni poslanci uvedomili pár chybičiek, jednoducho novelu zrušili. Ale čo tí, čo sa zachovali zodpovedne a zaplatili? Ale to nikoho nezaujíma.

 

Ľudia ostávajú ľahostajní, je im všetko jedno. „Veď aj tak sa nič nezmení“, hovoria. Lenže to je tá chyba, držať hubu a krok. Potom budeme darmo lamentovať, že toto nie je dobré a tamto. Nehovorím, že vďaka voľbám sa dá zmeniť celý systém, celé Slovensko. Lenže dá sa aspoň voliť menšie zlo, ľudí, ktorých poznáte osobne a viete, že sú ozaj schopní a ochotní spraviť niečo pre Vás, pre nás. Povedal by som, že je to na nás mladých.

 

Lenže už tu vzniká ľahostajnosť, nezáujem, neochota, strata vzťahu k hodnotám, k športu, ku kultúre a pod. A to všetkým „vrchným“ hrá do kariet. Lebo vedia, že nikto si ústa neotvorí. Ani zamestnanec v práci, lebo sa bojí o svoj flek. A zamestnávateľovi je to jedno, lebo má na ten post ďalších 20. Choré. Stráca sa záujem o šport, detí sa rodí málo, vytrácajú sa športy, dedinské kluby a potom je dosadzovanie do vrcholového športu len na základe obálok a teplých slov. A talenty si hľadajú prácu, ktorá vlastne ani nie je. Choré.

 

Skúsme sa zamyslieť a uvedomiť, kde a ako chceme žiť o 20, 30, 50 rokov ?! Chceme ozaj pracovať do 70ky? Pri takomto životnom štýle, strese, uponáhlanosti? Nemožné a choré. Chceme zlepšiť zdravotníctvo, prístup lekárov k pacientom, rýchlejšie vybavenie, zdravší štýl. Ale budeme opäť ticho. Cesty sú katastrofálne, súdnictvo neschopné, polícia zaujatá, školstvo bez úrovne a koncepcie do budúcna, ale hlavne, že poslanci majú plné vrecká, drahé autá a spokojný život.

 

Som si vedomý toho, že aj tak ľudia budú naďalej hádzať rukou nad všetkým a pritom sa budú čudovať a sťažovať ďalej. Ale poteší ma aspoň jeden jediný človek, ktorý si povie : „Chcem tu žiť lepšie a chcem urobiť pre to všetko“. Lebo inej cesty už niet ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?