Čo bude so Slovenskom ?!

Autor: Marek Stanko | 13.11.2013 o 14:27 | Karma článku: 14,15 | Prečítané:  1054x

Skončilo sa prvé kolo volieb do VÚC a o všetkom sa rozhodlo. Teda o všetkých poslancoch v jednotlivých samosprávach. Jedine o niektorých županoch sa bude rozhodovať v druhom kole. Či dopadli voľby dobre, či zle, je na mienke ľudí. S istotou však môžme povedať, že Slovensko ostane opäť červené. Veď sú ľudia, ktorí neustále zvdihnú obe ruky za Róberta F. A pritom ho nikto vlastne ani nevolí. Lenže približne 40% nie je nikto. A tu nastáva problém. Tieto „regionálne“ voľby nie sú o jednotlivých poslancoch, ale sú o stranách, resp. strane SMER. Či to bude opäť valcovať nie len v parlamente, ale i v samosprávach. A to sa aj stalo. Opäť budú možnosti a dôvody na korupciu, rodinkárstvo, preferovanie tej – ktorej obce či mesta, samozrejme, podľa toho aký „kabát“ má oblečený starosta či primátor. Lenže takto to ďalej nejde...

Zaskočila ma správa o tajfúne na Filipínach. Keď som videl tie spustošené miesta, tie nevinné ľudské pohľady, smútok a beznádej v ich očiach, nebolo mi všetko jedno. Môžme si povedať, že buďme radi, že takéto nešťastia sa nedejú u nás. Ale u nás sa dejú úplne iné veci, mnohokrát postavené na hlavu. A to nemáme hurikány, tajfúny, povodne, zemetrasenia, sopky a iné prírodné katastrofy, ktoré ničia ľudské životy. Ale my sa ničíme sami. Choré.

 

Čítal som správu, že mladý hokejista dostal 8 rokov väzenia za kopnutie do policajtky. Za kopnutie do kolena. Áno, je to útok na verejného činiteľa. Avšak – 8 rokov? Sú ľudia, ktorí zabijú človeka, malé dieťa, svoju ženu a dostanú oveľa menej. A to ich ešte pustia skôr za dobré správanie, prípadne chyby v súdnom procese. Ako to bolo nedávno v prípade „bankomatovej mafie“. Lebo pán sudca zabudol na predĺženie väzby. Mladík bol pod vplyvom alkoholu a určite ľutuje, čo sa stalo a čo urobil. Lenže tento systém je chorý.

 

Novela zákona o čipovaní psov. Už je dávno zrušená. Vznikla určite len preto, aby si nejaký odborník na „zvieraciu ríšu“ naplnil vrecká. Ako je to u nás zvykom. A keď si páni poslanci uvedomili pár chybičiek, jednoducho novelu zrušili. Ale čo tí, čo sa zachovali zodpovedne a zaplatili? Ale to nikoho nezaujíma.

 

Ľudia ostávajú ľahostajní, je im všetko jedno. „Veď aj tak sa nič nezmení“, hovoria. Lenže to je tá chyba, držať hubu a krok. Potom budeme darmo lamentovať, že toto nie je dobré a tamto. Nehovorím, že vďaka voľbám sa dá zmeniť celý systém, celé Slovensko. Lenže dá sa aspoň voliť menšie zlo, ľudí, ktorých poznáte osobne a viete, že sú ozaj schopní a ochotní spraviť niečo pre Vás, pre nás. Povedal by som, že je to na nás mladých.

 

Lenže už tu vzniká ľahostajnosť, nezáujem, neochota, strata vzťahu k hodnotám, k športu, ku kultúre a pod. A to všetkým „vrchným“ hrá do kariet. Lebo vedia, že nikto si ústa neotvorí. Ani zamestnanec v práci, lebo sa bojí o svoj flek. A zamestnávateľovi je to jedno, lebo má na ten post ďalších 20. Choré. Stráca sa záujem o šport, detí sa rodí málo, vytrácajú sa športy, dedinské kluby a potom je dosadzovanie do vrcholového športu len na základe obálok a teplých slov. A talenty si hľadajú prácu, ktorá vlastne ani nie je. Choré.

 

Skúsme sa zamyslieť a uvedomiť, kde a ako chceme žiť o 20, 30, 50 rokov ?! Chceme ozaj pracovať do 70ky? Pri takomto životnom štýle, strese, uponáhlanosti? Nemožné a choré. Chceme zlepšiť zdravotníctvo, prístup lekárov k pacientom, rýchlejšie vybavenie, zdravší štýl. Ale budeme opäť ticho. Cesty sú katastrofálne, súdnictvo neschopné, polícia zaujatá, školstvo bez úrovne a koncepcie do budúcna, ale hlavne, že poslanci majú plné vrecká, drahé autá a spokojný život.

 

Som si vedomý toho, že aj tak ľudia budú naďalej hádzať rukou nad všetkým a pritom sa budú čudovať a sťažovať ďalej. Ale poteší ma aspoň jeden jediný človek, ktorý si povie : „Chcem tu žiť lepšie a chcem urobiť pre to všetko“. Lebo inej cesty už niet ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?