Od transparentnosti k svedomiu ...

Autor: Marek Stanko | 5.11.2013 o 20:20 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  340x

Konečne jedna z mála pozitívnych udalostí, ktoré sa objavili na obrazovke Televíznych novín. Z princípu ich nepozerám už dosť dlho, pretože každý deň sú tam negatívne veci, havárie, vraždy, nezmysly z USA, ktoré by sa ma mali akože „týkať“. Dennodenne to isté, len s inými ľuďmi. Pri striedaní programov mi však padli oči práve na príspevok v spomenutom spravodajstve. Že woow ... Niečo nové, pozitívne, z hľadiska budúcnosti reálne a hlavne užitočné pre ľudí. Najmä z okolia Popradu.

Hráčov ako Rado Suchý alebo Ľuboš  Bartečko nemusím nikomu predstavovať. Hráči, ktorí dlhé roky reprezentovali našu krajinu v NHL a tiež obliekali dres s dvojkrížom na hrudi. Rozhodli sa pre výstavbu nového športovo-oddychového areálu s detským centrom Active Zone, ktoré bude hradené z ich vlastných zdrojov. Podotýkam, pre poslancov nášho parlamentu, z ich vlastných zdrojov, ktoré si, na úrok svojho zdravia, zarobili dlhodobým športom vo viacerých ligách sveta. Hojekom žili a chcú aj žiť. Jediné, čo okrem svojej rodiny a priateľov majú vo svojom srdci. Ach, tá túžba zostať aspoň v niečom užitoční pre budúce generácie. To sa o našich poslancoch povedať nedá.

 

Chcem sa dostať k podstate, kde celkové náklady budú podľa zdrojov hokejistov 5, 5 milióna eur. Výkopové práce majú začať ešte tento rok a verejnosť by mohla využiť športový areál približne v budúcom roku v septembri. Pravda, ak všetko pôjde tak, ako je naplánované. A nie je to malá budova, ktorá sa dá postaviť za pár mesiacov. Keď sa to dá spraviť normálne, z normálnach zdrojov, bez zybtočného predražovania, tak prečo sa niekedy vyhovárať na (NE)transparentnosť ?!

 

Keď to porovnáme s našimi diaľnicami, pravdaže, sú to jablká s hruškami, stojí to x-krát viacej a je na to potrebný oveľa dlhší čas. Naposledy schválená výstavba 13 km dlhého úseku za neuveriteľné milióny eur. Nepredstaviteľné. Z našich daní. Ale všetko je stále v poriadku. Pozrime sa na iné krajiny a ich diaľnice.

Porovnajme to teda s podobnými hokejovými komplexmi. Tiež je to ťažko porovnateľné, ale Slovnaft aréna i Steel aréna stáli omnoho viac, pričom účel je ten istý. Slúžiť pre verejnosť a baviť ľudí. Lenže všade sa nájdu ľudia, ktorí si z peňazí potrebujú naplniť svoje vrecká. Z peňazí, ktoré sú určené pre obyvateľov krajiny. Kto z nás by to samozrejme nechcel. Len potom sa každý čuduje, prečo je náš štát v takom hospodárení, v akom je, prečo je šport, školstvo, zdravotníctvo a iné odvetvia v takom stave, v akom sú.

 

Treba sa zamyslieť nad tým, že to ide aj bez svojich priateľov, známych, ktorí niečím pomohli a chcú za to odmeny. Ide o blahobyt a dobro celého národa, určitej skupiny ľudí, ktorí ako napríklad v Poprade, budú môcť využívať komplex pre svoje potreby a budúcnosť detí.

 

Alebo sa začneme hrať každý na svojom piesočku a po čase to bude dostupné iba určitej skupine ľudí. Lenže takto to vôbec nemá zmysel. Pre nikoho. Volíme tých „drístačov“ sľubov, ktorí pre dobro národa nespravia nič alebo sa rozhodnime, že ich svedomie im nič nehovorí, a preto zoberme náš národ do vlastných rúk. To opäť záleží len od voličov, komu dáme svoj hlas na zmenu k niečomu lepšiemu. Pretože mať aj ihriská, štadióny a iné komplexy pre využívanie ľudí v priateľnej cene, je len na dobro veci. Nehovoriac o iných potrebných veciach v našom štáte ...

 

Len svedomie je niekedy, žiaľ, studňou (ne)možností...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?